Uutta Limingantulliin ,tässä 5 krs.huoneisto omaan tai sijoituskäyttöön!
Pyydä esittely kerroksiin, 8krs esittelyhuoneisto on valmis!
Tässä kohteessa maksutapaetu: 5000 euroa kaupanteossa loput kun kohde valmis
Puistomaiselle tontille rakennetaan 54 upeaa kotia 8 kerrokseen. Alueelta löytyy läheltä kaikki mitä sujuvalta kaupunkielämältä voi odottaa. Kaikki on lähellä, palveluista erilaisiin liikunta- ja ulkoilumahdollisuuksiin.
Piirron vierestä löytyy kattava valikoima liikuntamahdollisuuksia, ihan naapurissa on tien toisella puolella Liikuntakeskus Hukka ja kotipihasta on helppo lähteä lenkille tai pyöräilemään.. Valjaspuistosta kaupungin ydinkeskustaan on vain reilu kilometrin matka, yliopistolle on matkaa pyörällä noin puoli tuntia ja myös bussiyhteydet toimivat loistavasti. Lähin bussipysäkki sijaitsee kadun toisella puolella.
Sisustusmateriaalit ja kalusteet ovat laadukkaita ja reilun kokoiselta, lasitetulta parvekkeelta on mukavaa ihailla kaupungin maisemia. Näkymä avautuu joko korttelin sisäpihalle,
Meri on niin lähellä, että ylimmän kerroksen asunnoista avautuu näkymiä merellisiin maisemiin. Asuinhuoneistoissa on miellyttävä vesikiertoinen lattialämmitys kaukolämmöllä. Piirtoon tulee katolle aurinkosähköpaneeleita, joiden tuottama energia käytetään kiinteistön sähkönkulutukseen. Piirron autopaikat sijaitsevat korttelin yhteisessä autohallissa ja ne myydään erillisinä osakkeina. Kaikki autopaikat varustetaan sähköautolatausvalmiudella (sisältäen kaapeloinnin joka autopaikalle, latausasema on mahdollista tilata lisähintaan).
Autohallista pääsee kätevästi hissillä kotikerrokseen.
Autohallipaikan myyntihinta on 6.870, yhtiölaina 16.030 ja velaton hinta 22.900. Joustava vuokratontti tuo liikkumavaraa uuden kodin hankintaan!
Oulun Piirto rakennetaan joustavalle vuokratontille eli pääset halutessasi uuteen kotiin pienemmällä pääomalla. Asunnon ostaja voi itse päättää, lunastaako tontin heti vai ehkä myöhemmin itselle sopivampana aikana. Sen aikaa tontin vuokraa maksetaan tontinvuokravastikkeena kuukausittain. Tontin vuokravastike ei lyhennä tontin lunastushintaa. Jos taas maksat huoneistokohtaisen osuutesi tontista pois, vapaudut maksamasta tontinvuokraa. Tontivuokravastike ja tontin lunastushinta on sidottu elinkustannusindeksiin.
Arvioitu tonttivastike valmistumisajankohtana on 2,70/m2
Jos asunnon ostaja ei lunasta tonttia , tulee hänen maksaa tontinvuokravastiketta kuukausittain,tontin vuokravastike ei pienennä lunastushintaa.