Uudehko valoisa kulma-asunto viehättävällä Jätkäsaaren asuinalueella. Huoneistossa on tilava olohuone, jonka yhteydessä on toimiva avokeittiö, kolme makuuhuonetta, vaatehuone, kylpyhuone sekä erillinen wc/kodinhoitotila, lisäksi iso lasitettu parveke tulevalle kanavalle ja merelle päin. Eteisessä on tilavat kaapistot.
As Oy GoldEye on valmistunut vuonna 2020. Taloyhtiö on hyvin varusteltu ja tarjoaa
asukkailleen 2020-luvun asumispalveluita. Sähköisen varausjärjestelmän
kautta voit hyödyntää tyylikkäitä yhteiskäyttötiloja, esimerkiksi kuntosalia,
kerhohuonetta, saunaosastoa tai pesulaa, voit vuokrata kajakkeja ja tavallista
turvallisempia fillaripaikkoja. Yhtiön autopaikat sijaitsevat Bahamankadun vastakkaisella puolella Saukonlaiturin pysäköintitalossa.
Jätkäsaaren julkiset ja yksityiset palvelut ovat jo nyt hyvät, mutta lähitulevaisuudessa vieläkin paremmat. 2020-luvulla rakennettavan Jätkäsaaren keskuskorttelin monipuoliset kaupalliset palvelut sijoittuvat aivan GoldenEyen lähelle. Jätkäsaareen tulee myös uimahalli, liikunta- ja palloiluhalli, ryhmäliikuntatiloja, liikuntapuisto palloilukenttineen sekä muita vapaa-ajanviettopaikkoja. Vaiheittain rakennettavat viehättävät puistot, kuten yli kilometrin mittainen Hyväntoivonpuisto, ja kaikille avoimet merenrannat sopivat loistavasti ulkoiluun. Saukonpaaden pohjoisrannasta Ruoholahtea vastapäätä löytyy jo nyt venesatama, jota sitäkin suunnitellaan laajennettavaksi.
Tervetuloa tutustumaan tähän muuttovalmiiseen kotiin!
Tied. Maria Sundell LKV, puh. 0500-333 777, maria.sundell@arvotalo.fi
**********************************************
Onko oma asuntosi myymättä?
Kutsu meidät maksuttomalle arviokäynnille!
Asunto-osakkeet:
1 huone - kiinteä välityspalkkio 1.999 €,
2 huonetta - kiinteä välityspalkkio 2.999 €,
3 huonetta - kiinteä välityspalkkio 3.999 €,
4 huonetta - kiinteä välityspalkkio 4.999 €,
5 huonetta ja yli- kiinteä välityspalkkio 5.999 €.
Välityspalkkiot ovat kiinteitä kokonaishintoja neliömäärästä ja kauppahinnasta riippumatta.
Kiinteistöt – 2,99 % velattomasta kauppahinnasta.
Palkkiot sisältävät arvonlisäveron 24 %.